Forum Korowód Strona Główna Korowód
forum miłośników twórczości Marka Grechuty
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ANAWA 2020

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Korowód Strona Główna -> Korowód
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Markovitz




Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 18:42, 10 Gru 2020    Temat postu: ANAWA 2020

Dziś przypada 75 rocznica urodzin Marka Grechuty... Kilkanaście lat po Jego odejściu można powiedzieć, że muzyka pozostała... Mam tu na myśli przede wszystkim oryginalne wykonania utrwalone w nagraniach płytowych, radiowych i telewizyjnych, ale również interpretacje piosenek- perełek w innych wykonaniach. Ostatnio na projekt ANAWA 2020 odważył się gitarzysta i lider zespołu Voo Voo, który zaprosił grono naszych topowych wokalistów. Waglewski jako wokalista najbardziej spodobał mi się w "Piosence" do wiersza Przybosia z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza. Brzmi to jak utwór napisany dla Voo Voo.

A jak Wy oceniacie interpretacje z tej nowej płyty ..?

Na zachętę jeszcze link do utworu wykonanego przez Krzysztofa Zalewskiego.

W dzikie wino zaplątani - You Tube NCKultury -> https://www.youtube.com/watch?v=cvvG_up-BoQ


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Markovitz dnia Czw 19:24, 10 Gru 2020, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzek




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 372
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pią 21:06, 11 Gru 2020    Temat postu:

Krzysztof Zalewski ma opracowany ładny ruch sceniczny.Nie podejrzewałem go o takie zdolności.
A tak na poważnie.Nic na to nie poradzę,że jak słucham tych piosenek to w tyle głowy mam oryginalne wersje.I stąd jakoś mi trudno zaakceptować nowe podejście do tych klasyków.Teledysk prezentuje się wspaniale.Jakość obrazu,brzmienie, generalnie pełny profesjonalizm,ale mi czegoś tu jednak brak. Niewykluczone,że się mylę .No,ale cóż?Może się pokuszę kiedyś o przesłuchanie tej płyty w całości w należytym skupieniu.Jak na razie to tylko takie moje pośpieszne impresje.
Nawiasem mówiąc przypominam sobie jak za licealnych czasów zamykałem się w pokoju,gasiłem światło i w skupieniu słuchałem płyt.Dzisiaj o to, z różnych względów,trudno.
Niemniej należy podziękować Waglewskiemu za to,że przystał na propozycję Narodowego Centrum Kultury i nagrał te piosenki ponownie.To miał być rodzaj hołdu dla Grechuty z okazji jego 75 urodzin,a także uczczenie tego albumu z okazji 50-lecia jego wydania.Za rok minie pół wieku od wydania "Korowodu".Nie sądzę,aby tego rodzaju propozycja znowu ze strony NCK padła.Niemniej to byłoby dopiero wyzwanie.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Korowód Strona Główna -> Korowód Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin